اخبار

برگزاری دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شاهین شهر و میمه در سال جاری

برگزاری دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شاهین شهر و میمه در سال جاری

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان درسال 98، در محل دفتر امام جمعه برگزار شد .

در این جلسه، ابتدا حجه الاسلام و المسلمین ملکیان ضمن تقدیر از حضور اعضا ، از زحمات بصیری فرماندار سابق شهرستان تشکر و قدردانی نمود و حضور تاجمیری فرماندار جدید را در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی خیر مقدم گفت . وی در ادامه به فضیلت و شرافت ماه مبارک رمضان اشاره نمود و تاکید کرد :  ماه مبارک رمضان در میان ماه های قمری تنها ماهی است که خدای تبارک و تعالی نام آنرا در کتاب شریف خود ذکر نموده و آن را ظرف زمانی نزول قرآن معرفی نموده است .

امام جمعه شاهین شهر درخصوص رعایت حجاب در سطح شهر ، هنگام رانندگی و در ادارات تأکید کرد و از مسئولین ذیربط خواستار بازرسی این موضوع شد . وی همچنین پیگیری جدی در کنترل گرانی و تفاوت قیمت ها در مغازه را ضروری دانست و اظهار داشت : همه مسئولان ذیربط باید تلاش کنند تا فشار تورم بر قشر ضعیف کاسته شود .

وی در ادامه شرکت در نماز عید فطر را پاداش اشاره نمود و تأکید کرد : عیدسعید فطر از اعیاد بزرگ اسلامی است و باید در یک مکان خاص و بصورت متمرکز برگزار شود .   

ایشان درخصوص دستور جلسه با موضوع راهکارهای توسعه و ترویج نشاط اجتماعی ، استفاده از ظرفیت ورزش همگانی را ضروری دانست و اظهار داشت : در توسعه ورزش همگانی هدف پرورش قهرمان نیست بلکه توسعه ورزش همگانی خود زمینه ساز ورزش قهرمانی است و نکته قابل تأمل اثر ورزش در بهبود زندگی فردی و اجتماعی است . وی در ادامه افزود : نشاط باید در سایه معنویات بروز نماید و این امر بعهده اداره ورزش و امور جوانان است .

رادمنش دبیر شورای فرهنگ عمومی و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور اعضاء ، گزارشی از برگزاری جلسات و پیگیری مصوبات آن به تاجمیری فرماندار شهرستان ارائه نمود .

در ادامه یعقوبی سرپرست اداره ورزش و امور جوانان شاهین شهر ضمن ارائه آمار ظرفیتهای ورزشی شهرستان ، گزارشی از طرح ساماندهی ورزش با اجرای طرح مدیریت راهبردی ورزش ارائه نمود .

فرماندار شاهین شهر نیز ضمن خیر مقدم به اعضاء و ائمه جمعه شاهین شهر ، گرگاب و گز ، شرکت در نماز عید سعید فطر را از برکات این ماه برشمرد و از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس تقدیر و تشکر کرد . وی در پایان خواستار تشریک مساعی با شوراهای اسلامی شهرهای همجوار شد و تأکید کرد : چالش های فرهنگی میان مردم و مسئولین باید به حداقل برسد و امید و مشارکت جهت حضور مردم در صحنه های اجتماعی تقویت گردد .

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۴
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه |
تعداد بازدید : ۸۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید