اخبار

برگزاری مراسمی بانشاط برای خبرنگاران شاهین شهر به همراه خانواده و با حضور مسئولان

برگزاری مراسمی بانشاط برای خبرنگاران شاهین شهر به همراه خانواده و با حضور مسئولان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه روز شنبه مراسمی بانشاط و فرح انگیز جهت خانواده و اهالی رسانه شهرستان با حضور رئیس و معاونین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ، رئیس و معاونین سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ، خبرنگاران و خانواده آنان و برخی  علاقمندان به حوزه رسانه در محل سالن بهار شاهین شهر برگزار شد .

فرامرز رادمنش رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک روز خبرنگار اظهار کرد : در شرایط امروز ، رسانهها و بخصوص خبرنگاران نقش مهمی در روشنگری جامعه و خنثی کردن شایعات دشمنان دارند.

وی با اشاره به مشکلات فراوانی که برای اهالی رسانه ازجمله گرانی کاغذ و زینک، بیمه، افزایش اجاره  بهاء دفاتر برای مطبوعات به وجود آورده است، گفت: باید رفع مشکلات مطبوعات و رسانه‌ها در دستور کار مسؤولان کشور باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه خبرنگاران باید روشنگری را در سرلوحه کارهای خود قرار دهند، بیان داشت: با توجه به حساسیت امسال، مهم‌ترین رسالت رسانه‌ها رعایت حقوق شهروندی و ایجاد امنیت روانی در جامعه است.

وی متذکر شد: دوری از استبداد رأی، عدالت‌پیشگی و جلوگیری از هوای نفس، بهره‌گیری از مشورت مردم و نخبگان، کمک به فراهم‌سازی آسایش مردم، برقراری ارتباط عاطفی با شهروندان و مدیران، اطلاع‌رسانی سریع و صریح و مسئولانه، رعایت رفاقت، داشتن سعه‌صدر و زبان تشکر و حفظ حرمت کلمات مهم‌ترین انتظارات از رسانه‌ها و اصحاب قلم است.

حسین ابراهیمی ناغانی در ادامه مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل سالن بهار و پردیس هنرمندان شاهینشهر اظهار کرد: فعالیت خبری و رسانهای اقدام بسیار ارزشمندی برای افزایش فرهنگسازی در سطح جامعه است و بهنوعی یک نوع سرمایهگذاری بلندمدت برای آینده پیش رو قلمداد می‌شود.

عضو شورای شهر شاهین‌شهر در ادامه تصریح کرد: خبرنگار در واقع کسی است که کشف حقیقت (کنجکاو) می‌کند و اگر امروز خبرنگاری حقیقت را کشف نکند به‌نوعی می‌شود خبرساز و خبر نویس!

رئیس پردیس هنرمندان شاهین‌شهر با تأکید بر اینکه نگاه خبرنگاران باید به سمت تولید خبر جهت آگاهی بخشی به جامعه برود، بیان داشت: شهری همچون شاهین‌شهر که بیش از ۹۰ درصد افرادی که در آن زندگی می‌کنند، تحصیل‌کرده و باسواد هستند باید در مسیر تولید خبر، گفتمان یا جریان سازی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه همه اقوام ساکن در شهر شاهین‌شهر (لُر-کُرد-تُرک-بلوچ-فارس-عرب) باید فریاد اینکه شاهین‌شهری هستیم بزنند تا نگاه‌های خوابگاهی از روی این شهر برداشته شود، خاطرنشان کرد: برداشته شدن نگاه خوابگاهی از روی شاهین‌شهر موجب رشد و پیشرفت آن می‌شود.

خاطرنشان می سازد این برنامه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ، سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری و پردیس هنرمندان شهرستان برگزار شد .

در پایان از خبرنگاران فعال شهرستان با اهداء لوح و هدیه تقدیر بعمل آمد .

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه |
تعداد بازدید : ۷۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید